Camden Lakeside Country Club

Lakeside Annual Golf Presentation 

Lakeside Golf Club Camden had the Annual Golf Presentation recently on Saturday 22nd July. 

Congratulations to the A Grade Overall Men's Club Champion Ethan Blackwell 


Congratulations to the A Grade Overall Men's Club Champion Ethan Blackwell.

From left to right: Dean Pitman Club Captain, Ethan Blackwell, Jane Mathison Ladies Club Captain, and MC for the night Martin Bullock Wests Group Director.


Further winners celebrated on the night included the following 

2017 Jack Quinn Memorial Foursomes Championships A, B and C Grades

The Winners in each grade are:
C Grade Nett Winners – Don Rankin & Chris Pollard
C Grade Scratch Winners – Michael Coffey & Anthony Cawthorne
B Grade Nett Winners – Bernd Scheidler & Peter Hodge
B Grade Scratch Winners – James Gatt & Vic Sacco
A Grade Nett Winners – Neil Smedley & Paul Dawson
A Grade Scratch Winners – Graham Durham & Scott Shanahan

2017 Matchplay Championships:

The winners are:
Junior Runner up – Josh Hatton
Junior Winner – Julian Fuentes
Senior Runner up – Michael Brown
Senior Winner – Paul Dawson
C Grade Runner up – Anthony Messina
C Grade winner – Philip McDonald
B Grade Runner up – Brian Brown
B Grade winner – Warren Avery
A Grade Runner up – William Wright
A Grade winner – Ethan Blackwell

2016 CB Russell Mixed Foursomes Championships

The winners are:
Nett Winners – Chris Warby and Robyn Francis
Scratch Winners – Ben Warby and Joanne Ogle

R H McKinnon “2016 Cock of the Walk

The Winners are:
Runners Up – Barry Ness and Zac Bosnich
Winners – Brian Brown and Ross Tindale

2016 Men’s Silver Medal

The winners are:
C Grade – Morris Novakovich
B Grade – Fred Aliendi
A Grade – Paul Micallef

2016 Men’s Gold Medal

The winners are:
C Grade – Alan Mathison
B Grade – Mark Simpson
A Grade – Corey Dowling

2016 Ladies Club Championship

The winners are:
Veteran – Tracey Wood
Division 2 – Carol Jones
Division 3 – Lorraine Head
Club Champion – Tracey Wood

2016 Men’s Club Champions

The Winners are:
Senior Nett Winner – Brian Challis
Senior Winner  - Phillip Lockyer
C Grade Nett – Graham Johnson
C Grade runner up – Fred Pobje
C Grade winner – Brian Reid
B Grade Nett – Jason Grovenor
B Grade Runner up – Stuart Collins
B Grade winner – Andrew Calman
A Grade Nett – Greg Fish
A Grade Runner up – Corey Dowling
A Grade – Ethan Blackwell