Venue:

Search:

2019/2020 Monthly Award Winners

Sports Award Winners

Junior Sports Award

AUGUSTIsla BasaMacarthur BMX
SEPTEMBERBrayden BrookWests Hockey Club
OCTOBERScarlett RingTennis Macarthur
NOVEMBER Kabir MudgilMagpies Cricket Club
DECEMBERClinton KaandropAmbarvale Little Athletics
JANUARYEmily SkipperMacarthur Triathlon Club
FEBRUARYRiley NonenmacherAmbarvale Little Athletics
MARCHHarmony KniplerVarroville Netball Club
APRILJaxon ColemanMacquarie Fields Swimming
Club
MAYCameron CosisMagpies Cricket Club
JUNEAlexandra Northdurfter Mt Annan Swim Club
JULYCassidy Van DiensenCampbelltown Thunder Netball Club

Youth Sports Award

AUGUSTThomas HineMacarthur Triathlon Club
SEPTEMBERCody SalterMacarthur Triathlon Club
OCTOBERCharlotte WilsonAmbarvale Little Athletics
NOVEMBER Toby CurryTennis Macarthur
DECEMBERAndrew SalianMagpies Cricket Club
JANUARYJennifer MackieMacarthur BMX
FEBRUARYMadelyn MannyMacarthur Triathlon club
MARCHJohn Dimech-O’Connell Mount Annan swim club
APRILJack McWilliams Camden Valley Basketball Association
MAYAndrew SalianMagpies Cricket Club
JUNEJake NewcombeMt Anna Swim Club
JULYElla BeveridgeCampbelltown Thunder Netball club

Senior Sports Award

AUGUSTJohn DavisMacarthur Triathlon Club
SEPTEMBERLinda DudekCamden Tigers Football Club
OCTOBERRachel EaglesMacarthur Triathlon Club
NOVEMBER Suzie HaddadMount Annan Swim club
DECEMBERRachel EaglesMacarthur Triathlon Club
JANUARYBrendan HartMagpies Cricket Club
FEBRUARYMatt PetersonAmbarvale Little
Athletics
MARCHDuncan NicholsonMacarthur BMX
APRILElise BrightTennis Macarthur
MAYJack McGrathGroup 6 Referees
JUNEJessica MonagleMacarthur Triathlon
Club
JULYBrandan CavallaroGroup 6 referees
association

Sports Team of the Month

AUGUSTGeorge Adams & Shayne HallsMacarthur Triathlon Club
SEPTEMBER13C’sAirds Lyrebirds Netball Club
OCTOBERU13 NPL 2Camden Tigers Football Club
NOVEMBER U10 RedMagpies Cricket Club
DECEMBERCity 2 Tennis Macarthur
JANUARYSenior 8th GradeMagpies Cricket Club
FEBRUARY U14 Div 1 Team Magpies Cricket Club
MARCHSenior 9th GradeMagpies cricket
APRIL11A’SSt Thomas More Netball Club
MAYJack McgrathGroup 6 Referees
JUNEWomens 045’s Tennis TeamTennis Macarthur
JULYDivision 6 Team Campbelltown Thunder Netball C

Spirit of Sport Award

AUGUSTGary NicholsonTigers Softball Club
SEPTEMBERWarren CabralWests Hockey Club
OCTOBERNicole DewantoAmbarvale Little Athletics
NOVEMBER Matthew NavinGroup 6 Referees
DECEMBERPeter TealeGroup 6 Referees
JANUARYDoug PareezerTennis Macarthur
FEBRUARYMichael HyettWests Referees
MARCHMichell LoveMagpies Cricket
APRILJulie FosterMacarthur Triathlon Club
MAYTaylor SakariaMacquarie Fields Netball
Club
JUNEDanelle CondonMacquarie Fields Swimming
Club
JULYFred FurnerMacarthur BMX

Encouragement Award

AUGUSTAndrew NorthdurfterMount Annan Swimming Club
SEPTEMBERCohen MoubarakMount Annan Swimming Club
OCTOBERLania SaumamaoMacquarie Fields Swimming Club
NOVEMBER Bodhi JacksonMount Annan Swim Club
DECEMBERJade Bubb-EdwardsAmbarvale Little Athletics
JANUARYNathaniel PlummerMagpies Cricket Club
FEBRUARYLuke DewantoAmbarvale Little Athletics
MARCHSarah MacdonaldMount Annan Swim Club
MARCHIndiana Albany Varroville Netball Club
APRILMikayla MagroMacquarie Fields Swimming Club
MAYSarah HillMacquarie Fields Swimming Club
JUNEEmma Jones Varroville Netball Club
JULYU9’s Netball TeamGlenfield Netball Club